DİDİM’DE KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ YAYILIYOR - Özel Haber

Didim Kitap Okuma Topluluğu Perşembe günleri Adress Cafe’de gerçekleştirdiği toplantılarına ilgi ve katılım her hafta artıyor. Toplantıların saati genel istek üzerine saat 19’dan 16’ya alındı.

 Bu haftaki toplantıda öncelikle kitap fuarlarının okurlar üzerindeki etkileri konusu gündeme alındı. Toplantıya katılan kişiler teker teker bu konu hakkındaki görüşlerini dile getirdiler. Son olarak geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen İstanbul Kitap Fuarı’na katılan yazar Musa Dinç’in açıklamaları ve görüşleri ilgi ile izlendi.

 Gündemin ikinci konusu, kitap ve sinema ilişkisi üzerineydi. Özellikle bir kitabın konusunun sinemaya aktarılması üzerinde duruldu. Yönetmen ile yazar arasındaki sanatsal ilişki üzerinde duruldu. Katılımcıların çoğunluğu kitap okumanın, aynı konu üzerine yapılan filmi seyretmekten daha üstün nitelikte olduğu düşüncesini savundular.

 

GELECEK HAFTANIN KONUSU KÖRLÜK İSİMLİ ROMAN

Haftaya Perşembe gününün temel gündemi ise, bu ayın okuma kitabı olarak belirlenmiş olan “Körlük“ isimli romanın değerlendirmesi olacak…

Didim Kitap Okuma Topluluğu üyeleri düzenli olarak her ay kendi aralarında belirledikleri bir kitap üzerine söyleşiyorlar. Her hafta Perşembe günleri gerçekleştirdikleri sohbet toplntısında ise, belirlemiş oldukları gündemler uyarınca edebiyat ile ilgili sorunları sorguluyorlar.

 

TOPLANTILAR HERKESİN KATILIMINA AÇIK

Toplantılara katılmak için her hangi bir üyelik kaydı aranmıyor. Bu nitelikli topluluğa katılmak için her Perşembe günü saat 16’da Yeni Mahalle Selanik Caddesi nr: 69’A adresindeki Adress Cafe’ye gelip orada bulunanlara “merhaba” demek yetiyor.

 

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 3.235.179.111
Tarih: 24.10.2021
Akbük Mahallesi 1021 Cadde No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Didim - Aydın
www.akceder.com