AKÇED KİTAP OKUMA TOPLULUĞU YOĞUN ÇALIŞMA İÇİNDE BİR AY DAHA GEÇİRDİ - Gülru Pere

Derneğimizin okuma gurubu disiplinli bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz ayın kitabı, Yusuf Atılgan’ın AYLAK ADAM isimli eseriydi.

Kitap gerek ülkemizde ve gerekse yurt dışında büyük bir ilgi ile karşılanmıştı. Okuma gurubunda da yoğun bir beğeni ile okundu ve tartışıldı.

Toplantılar Derneğimizin sahil boyundaki yazlık lokalinde gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz Çarşamba günü saat 15’de yapılan toplantıya, gurup üyesi; Bahtiyar Kürklü, Raziye Kürklü, Asude Asuman Aker, Güngör Akdeniz, Aygül Bozacı, Rıdvan Ceylan, Nazire Şanlıtürk Yaşlı, Dr. Selçuk Atalay, İsmet Bülbül, Faruk Haksal, Ayşıl Haksal, Nur Issıer ve Gülru Pere katıldılar.

 

Aylak Adam romanı ile ilgili olarak yapılan yorumlar oldukça nitelikli bir düzeyde gerçekleşti. Romanın gerek bireyci yapısı, gerek psikolojik çözümlemeleri ve gerekse, toplumsal duruşu üzerine altı çizilebilecek değerlendirmeler yapıldı.

 

Gelecek ayın kitabı olarak ise iki eser önerildi ve kabul edildi:

 elestri.pdf  Yazarı: Cengiz Gündoğdu

Kitabın fiziki basım nüshası tükenmiş olduğu için tüm grup üyelerine pdf formatında olarak gönderildi.

Büyük Oğul Efsanesi Yazarı: Öner Yağcı

 

TOPLANTIYA KATILAMAYANLARIN LİSTESİ:

Toplantıya gurup üyesi olan ama Akbük’de olmadığı için, mazeret bildirerek ya da sair çeşitli nedenlere katılmayan gurup üyeleri aşağıdaki isimleri olan arkadaşlarımız:

Birsen Işık, Birol Önügören, Elif Meral, Ezgi Koman [mazeretli], Gökhan Uzman, Meral Kaydan, Nasuh Ayvalı, Necati Ölçücüoğlu [mazeretli], Erdoğan Sungur Saldıray [mazeretli], Levent Canker, Ali Uğurluay, Dilek Küçük Esen, Türker Tekin, Bülent Olgaç, Ali Tongul…

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 3.235.179.111
Tarih: 24.10.2021
Akbük Mahallesi 1021 Cadde No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Didim - Aydın
www.akceder.com