İMAR TALANINA KARŞI SÜRDÜRÜLEN DİRENİŞİN BOYUTLARI DERİNLEŞİYOR - Haberler Haberler

Didim’de faaliyet gösteren demokratik kitle örgütlerinin bir araya gelerek öncülük ettikleri mücadele her geçen gün yayılıyor.

 “Temiz ve Çevre Değerlerine Uygun Bir Didim” adı verilen etkinlikler zinciri bir dizi eylemle sürüyor.

Hukuka aykırı olarak Altınkum’a dikilmek istenen ikiz kulelere karşı sürdürülen mücadele ise, gösterilen toplumsal direncini öncelikli hedefleri arasına girmiş durumda.

 

SİTE VE KOOPERATİF YÖNETİMLERİ İLE TOPLANTI DÜZENLENDİ

Didim’de faaliyet gösteren demokratik kitle örgütlerinin oluşturdukları icra komitesi, geçtiğimiz cumartesi günü saat 11’de DAHOT salonunda site ve kooperatif yöneticileri ile bu konuda bir istişare toplantısı düzenledi. Söz konusu toplantıda düzenlenen etkinliklerin ve amaçlanan temel ilkelerin açıklamaları yapıldı.

Didimli STK temsilcileri öncelikle hareketlerinin siyasal bir nitelik taşımadığının altını çizdiler ve çalışmalarının siyasi çekişmelerin içine çekilmemesi gerektiğini ısrarla vurguladılar.

 

TEMEL AMAÇ

Temel amaçlarının, Didim’de yaratılan çevre ve imar kirliliğine karşı mücadele olduğu ve bu gerçeğin asla istismar edilmemesi gerektiğini önemle vurgulayan STK icra komitesi sözcüleri; ortak hedeflerinin, şu kişiye ya da bu kişiye destek vermek olmadığını belirttiler, amaçlarının, Didim’in aydınlık geleceğini inşa etmek olduğunun altını çizdiler.

Söz konusu mücadele boyunca, uğruna mücadele ettikleri çevre değerleri ile imar ilkelerini kendi kişisel çıkarları yönünde yok etmeye çalışanların karşısında ve bu zihniyetle karşı duran her kişi ve kurumun arkasında olmaların en doğal gelişme olduğunu ısrarla dile getirdiler.

Toplantının daha sonraki bölümlerinde site ve kooperatif yöneticilerinin görüşleri alındı ve çalışmaların müştereken yürütülmesini sağlamak amacıyla “alt komisyonlar” oluşturulmasına karar verildi.

Toplantıya Gökdeniz Sitesi, Maksam Sitesi, Denizlikent Sitesi, Baskent Sitesi, Konya Kültur Sitesi, Akdeniz Sitesi, As Ege Sitesi, Öntur Sitesi, Blue Hill Sitesi, Vettur, Yunus Tur Sitesi, Barıştur Sitesi, Blue View Sitesi yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İcra komitesi üyeleri birçok site başkanına ulaşamadıklarını ve bu yöndeki iletişim çalışmalarının sürdürüleceğini açıkladılar.

 

AKBÜK’DEKİ TOPLANTI KUMKENT LOKALİNDEYDİ

İcra komitesi üyeleri daha sonra toplu olarak Akbük Kumkent Kooperatifi’nin lokaline gelerek orada toplanan kooperatif ve site yöneticileri ile düzenlenen toplantıya katıldılar.

Bu toplantıda da oluşumun amaçları ve temel hedefleri tekrarlanarak dile getirildi ve özelilikle katılımcı yöneticilerin görüşleri alınarak ortak çalışma gurupları kurulması yönünde tespit ve görevlendirmeler yapıldı.

 

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA AKBÜK’DEKİ DİĞER SİTE VE

KOOPERATİF YÖNETİCİLERİ İLE TOPLANILACAK

İcra komitesi üyeleri önümüzdeki günlerde Akbük’de yerleşik site ve kooperatif yöneticileri ile geniş çaplı bir toplantı düzenleneceğini dile getirdiler. Ayrıca iletişim eksikliklerinin giderilmesi ile birlikte Didim’in çeşitli bölgelerinde yeni toplantılar yapılarak etkinliklerin yayılması ve derinleştirilmesi yönünde yapılan çalışmaların sürdürüleceğini belirttiler.

 

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 3.92.74.105
Tarih: 22.9.2020
Akbük Mahallesi 1021 Cadde No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Didim - Aydın
www.akceder.com