HAZİNE ARAZİLERİNİN İŞGALİNE KARŞI DÜZENLENEN EYLEME DESTEK…  - Özel Haber

Akyeniköy mahallesinde 1773 nolu parselde yasadışı arazi açma işlemi yapıldığını duyan Akyeniköy halkı toplu halde işgalin yaşandığı araziye giderek burada çalışan iş makinelerinin çalışmasına karşı çıktı. Daha sonra bu aynı alana hep birlikte çam fidanı, zeytin ağacı ve meyve fidanları dikildi.

Gösterilen çevre ve hukuk duyarlılığı sonucunda bölgeye gelen jandarma ekipleri bu yasa dışı işgale fiilen son verdi.

Didim’de faaliyet gösteren STK`ların yürütme komitesini temsilen Akbük Doğa ve Düşünce Derneği [AKÇEDER] yönetim kurulu üyesi olarak katılan Gülru Pere konu hakkında aşağıdaki açıklamayı yaptı:

     -  Akyeniköy hudutları dahilinde gerçekleştirilen hukuk dışı işgale karşı gösterilen tepkiye biz de katılıyoruz. Didim’in hukuka ve çevre değerlerine duyarlı tüm kişi ve kuruluşları ile omuz omuza olmaktan kıvanç duyuyoruz. Olayın ayrıntılarını yerel basından izlemek mümkündür. Ben burada ayrıntıları tekrarlamayacağım.

Bu arada Köy muhtarı Ahmet Yarımkaya’nın köy tüzel kişiliğini temsilen hazine arazilerinin bir düzenleme ile topraksız köylülere reform arazisi için dağıtılmasını talep eden davranışının arkasında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 3.235.179.111
Tarih: 24.10.2021
Akbük Mahallesi 1021 Cadde No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Didim - Aydın
www.akceder.com