FIRTINA AKBÜK AURUM OTELİN ATIKSU DEPOSUNU PATLATTI - Haber OzelHaber

Aşırı fırtına ve yağmurun etkisi ile Akbük Aurum Otel’in atıksu deposu aşırı tazyike dayanamadı ve çatladı. Depodan çevreye yayılma eğiliminde olan atıksuların önemli bir kısmı vidanjörlerle çekildi. Ama bir kısım kirli suyun çevreye akmasına engel olunamadı.

Didim Belediyesi zabıta ekipleri tarafından olaya müdahale edildi. Yerinde yapılan tespitler sonucunda düzenlenen tutanak ilk toplantısında belediye encümende görüşülmek üzere gündeme alındı.

Ancak her şeye rağmen depodaki çatlamanın nedenlerinde bir hizmet kusuru olup olmadığı sorgulanacak.

 “OLAY İSTİSMAR EDİLMEMELİ”

Derneğimizin yetkili kişileri olayı yerinde incelediler. Çekilen fotoğrafları tetkik ettiler. Belediye zabıtası ile görüşüp en geniş şekilde bilgi aldılar.

Derneğimiz yönetim kurulu üyesi Gülru Pere, olayla ilgili yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

-      Çevre, kültür ve aydınlık düşünce yönündeki mücadeleler her şeyden önce gerçeklere dayanmalı. Eğer bizler kendi ön yargılarımızı gerçeklerin önüne geçirirsek halkı aldatmış oluruz. Gerçekleri hasmane duygularımız yönünde eğip-bükmeye çalışırsak, en azından dürüst davranmamış oluruz. Önce gerçeği saptayacağız. Gerçeği kişisel eğilimlerimiz doğrultusunda değiştirirsek inandırıcılığımızı kaybederiz. Bu otelin geçmişteki eylemlerini biliyoruz. Ama oradan kalkıp bugünkü gerçeği olduğundan farklı gösteremeyiz. Bu nedenle sosyal medyada bu konuda yapılan gerçek dışı haber ve yorumlara katılmadığımızın, dürüst çevreciler olarak sadece gerçeklerin peşinde olduğumuzun bilinmesini isteriz. Çevre değerleri siyasi hesaplara kurban edilmemelidir.

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 3.239.109.55
Tarih: 17.1.2021
Akbük Mahallesi 1021 Cadde No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Didim - Aydın
www.akceder.com