'SOL' SİNYAL... NİHAYET YAYINDA - Faruk Haksal

Derneğimizin kurucularından birisi olan Faruk Haksal, [yani bu haberi yapan ben] tanıdığı iki karavancı dostunun gezi öyküsünü kaleme aldı.

Bu gezilerden birisi Batı sahillerine, diğeri Doğu’nun deniz kıyılarına…

Ama her ikisi de tarih içinde gezip/tozarken, hiç durmadan biri Batı’yı diğeri Doğu’yu kurcalıyorlar ve böylece [belki de] kendi gerçeklerine doğru yol almaya çalışıyorlar. Doğu ile Batı arasında bir tahta köprü oluşturmanın hayali ile yola çıkıp siyasetin karmaşası içinde hiç usanmadan kendi sorumluluk düzeylerini sorguluyorlar.

Türkiye`nin 1960 sonrasının sosyal yaşantısı içinde birer delikanlı olarak kendi kişiliklerini yapılandırmaya çalışırken, aynı dönemin siyasal karmaşasında hem şüpheli, hem mağdur, hem müşteki, hem de tanık olarak yer alıyorlar.

Böylece yıllar... Yılları kovalıyor.

Ve sonra günlerden bir gün karavanları ile bir sapak noktasına ulaştıklarında  sol sinyal verip, yolun sol tarafına sapıyorlar. Ama bir de bakıyorlar ki, kendilerine öğretilen “sol”, tırnak içine girip saklanmış… Şaşırıyorlar.

Peki neden, niçin ve nasıl?...

İşte bu nokta oldukça önemli!

Sonuç mu?

Sonuç bu serüvenin en büyük gizemi…

 

 

Kitap Elpis Yayınları tarafından basıldı.

Şimdilik D&R, İDEFİX, KİTAP YURDU ve BÜYÜK KİTAPÇILARDA PİYASAYA ARZ  EDİLDİ. 

İNTERNET ORTAMINDA DA TEMİN EDİLEBİLİYOR.

Ayrıca tırnak içine gizlenmiş olan SOL SİNYAL sizlere internet kitapçılığı aracılığı ile kolayyca ulaşabileceğiniz bir yakınlıkta.

 

Bizden haber vermesi. Söylemedi demeyin.

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 3.235.179.111
Tarih: 24.10.2021
Akbük Mahallesi 1021 Cadde No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Didim - Aydın
www.akceder.com