“VİRÜS AKBÜK’E DE BULAŞTI...” - Haber OzelHaber

Yaklaşık olarak üç yıldır düzenli bir biçimde etkinliklerini sürdüren “Kitap Severler Kulübü” bu ayki toplantısını geçtiğimiz Pazar günü Akbük Körfez Pide Durağı isimli restoranda sürdürdü.

Akbük Kültür ve Çevre Derneği ile Akbük Doğa ve Düşünce Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinliğe ilgi oldukça büyüktü.

Ev sahibi derneklerin sözcüsü olarak toplantıyı açan emekli edebiyat öğretmeni Gündüz Murgul günün konusu olan “SOL” SİNYAL kitabı hakkında kısa bir konuşma yaptı.

Daha sonra toplantının yönetimi etkinliğin sahibi olan Didim Kitapseverler Kulübü temsilcisi Tevfik Özkorkmaz’a teslim edildi.

Kitapla ilgili değerlendirmeler konusunda çok sayıda katılımcı söz aldı.

Değerlendirmelerin önemli bir bölümü kitabın içeriğine yapılan övgülerle yüklüydü.

Ama bir bölüm konuşmacı da, kitabın yazarı Faruk Haksal’ın önceden yapmış olduğu ısrarlı talepleri uyarınca bazı teknik eleştirilerde bulundu.

Son derece nitelikli ve seviyeli bir biçimde süren toplantı yaklaşık olarak 2,5 saat sürdü.

 

ETKİNLİĞE DİDİM KİTAP OKUMA TOPLULUĞU DE KATILDI

Toplantının en büyük özelliklerinden birisi de, Didim’de faaliyet gösteren ikinci bir kitap okuma gurubunun da davetli olarak etkinliğe katılmış olmasıydı. Didim Kitap Okuma Topluluğu ismi ile çalışmalarını sürdüren topluluk, her Perşembe günü Didim Adres Kafe’de düzenli olarak bir araya geliyor ve kitap değerlendirmelerine yer veriyor.

 

BELEDİYE’YE TEŞEKKÜR

Etkinliğin katılımcıları Didim Belediyesi’nin bir kültür hizmeti olarak toplantıya Didim’den katılacaklar için bir minibüs tahsis etmesini övgü ile karşıladılar ve teşekkürlerini ilettiler.

Pazar günü etkinliğe Didim’den gelecekleri saat 13’de alıp Akbük’e getiren minibüs, toplantı sonrasında da katılımcıları Didim’e geri götürdü.

 

ETKİNLİK AKBÜK’E VİRÜS BULAŞTIRDI

Toplantı sonrasında Akbük Kültür ve Çevre Derneği ve Akbük Doğa ve Düşünce Derneği adına kısa bir değerlendirme yapan başkan Gülru Pere, şunları söyledi:

-      Bu etkinlikle beraber kitap okuma virüsü Akbük’e de bulaştı. Etkinliğin içeriği bizlere bu yönde bir enerji verdi. Akbük’de faaliyet gösteren iki derneğimizin birinin adında kültür sözcüğü var, diğerinde ise, düşünce… Ama iki her dernek de yıllardır sadece birer çevre derneği olarak anılıyor. Bizler de bu etkinliğin rüzgarını arkamıza alarak Akbük’de bir kitap okuma gurubu kurma çalışmalarına başlıyoruz. Yönetim kurullarımızda bu yönde karar alacağız. Kitap okuma gurubunun derneklerimiz çatısı altında ama, tümüyle bağımsız ve dernek yönetim bürokrasisinin dışında özgürce çalışmasını ön görüyoruz. Akbük’ün aydınlık insanlarının bu çalışmalara aktif olarak katılmasını diliyoruz.

 

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 3.235.179.111
Tarih: 24.10.2021
Akbük Mahallesi 1021 Cadde No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Didim - Aydın
www.akceder.com